Podgląd rekordu
Podgląd rekordu
Podgląd rekordu wraz z wszystkim zgromadzonymi danymi dostępny jest po kliknięciu wybranego rekordu. Widoczne są cztery zakładki, w których jest możliwość edycji danych.
Podgląd rekordu umożliwia wprowadzenie zmian i ich zapisanie, usunięcie rekordu bądź anulowanie wprowadzonych zmian.
! Zmiany można anulować jedynie przed ich zapisaniem.
Edytowany rekord oznaczany jest gwiazdką obok identyfikatora rekordu. Po zapisaniu zmian symbol zniknie.
1. Dane rekordu – zakładka ta zawiera podstawowe informacje o kliencie, tj. imię i nazwisko, numer telefonu czy adres e-mail. Widoczne są dane z pól rekordów, które zostały utworzone w kampanii i miniCRM. Z prawej strony okna w obszarze przypisanie widoczne są kampanie i segmenty, do których rekord jest dodany. Możliwe jest przypisanie rekordu bądź jego odpięcie.
- Dane kontaktowe – obszar ten zawiera numery telefonów i adresy e-mail, dodane na rekordzie. W danych kontaktowych możemy podać dowolną ilość danych. Wymagane jest wskazanie domyślnych danych kontaktowych.
! Numer telefonu podajemy z uwzględnieniem prefiksu +48.
Pola systemowe to systemowe pola rekordu. Jest to domyślnie utworzony zestaw pól, w których możliwe jest wprowadzanie danych rekordu, np. imię i nazwisko klienta. Pól systemowych nie można usunąć z miniCRM.
- Imię
- Nazwisko
- Miasto
! Pole miasto przyda się w przypadku korzystania z funkcji Local Presence. Na podstawie wprowadzonego miasta system wybiera numer do prezentacji, pasujący do wskazanej lokalizacji. Konieczny jest jednak zakup numerów z odpowiednich stref.
- Adres
- NIP
- PESEL
- REGON
! Pola NIP, PESEL, REGON mają nałożoną walidację, tj. konieczne jest podanie odpowiedniej ilości znaków. System sprawdza ilość znaków na podstawie sumy kontrolnej.
- Język
! Pole to wskazuje język obsługi rekordu: polski, angielski, niemiecki, czeski, rumuński.
- External_id
! Pole to wskazuje identyfikator zewnętrznego systemu, np. dla rekordów dodanych poprzez integrację z systemem CRM.
- Data utworzenia
! Jest to pole wyłącznie do odczytu. Wskazuje datę i godzinę utworzenia rekordu.
- Źródło dodania
! Jest to pole do odczytu. Wskazuje, w jaki sposób rekord został dodany, np. przez formularz.
- Data ostatniego kontaktu
! Jest to pole do odczytu. Wskazuje datę i godzinę ostatniego kontaktu.
- Nazwa
! Pole to umożliwia nadanie dodatkowej nazwy rekordu, która wyświetlać się będzie w kolumnie nazwa na liście rekordów.
Pola dodatkowe to wszystkie pola rekordu, które zostały utworzone w miniCRM. Administrator może dodać dowolne pola, w których uwzględniane będą dane klientów.
W podglądzie rekordu możliwa jest edycja danych. W danych kontaktowych (numery telefonów, adresy e-mail) możemy podać dowolną ilość danych. Wymagane jest wskazanie domyślnych danych kontaktowych.
! Numer telefonu podajemy z uwzględnieniem prefiksu +48.
Usunięcie danych możliwe jest poprzez kliknięcie ikony krzyżyka przy wybranej danej.
Po wprowadzeniu zmian konieczne jest ich zapisanie.
2. Historia kontaktów – zakładka ta zawiera informacje o połączeniach przychodzących i wychodzących na rekordzie, tj. numery telefonu rozmówców, kampanię, w której realizowane było połączenie czy nagranie rozmowy. W przypadku wiadomości e-mail widoczna będzie jej treść.
Lista sortowana jest od najnowszych do najstarszych.
Jeżeli na rekordach przeprowadzany był proces deduplikacji rekordów, widoczna będzie historia ze wszystkich rekordów. Wskazane jednak będzie, na jakim rekordzie połączenie było realizowane.
3. Lista zgłoszeń – zawiera historię komunikacji i działań na zgłoszeniu. Na tablicy dostępny będzie status zgłoszenia czy termin realizacji. Po kliknięciu ikony strzałki wyświetlone zostaną szczegóły zgłoszenia, tj. temat, status, priorytet, źródło, typ, SLA, nazwa agenta, który obsługuje zgłoszenie, źródłowy numer telefonu i czas połączenia. W tym miejscu widoczna też będzie każda zmiana statusu czy utworzona notatka.
4. Zamówienia – zawiera informacje o zamówieniach na rekordzie. Po kliknięciu ikony strzałki wyświetlone będą szczegóły zamówienia, tj. produkty, cena czy ilość.
Możliwy jest podgląd dowolnej liczby rekordów. Każdy z nich otwierany jest w odrębnej zakładce, dzięki czemu użytkownik może jednocześnie przełączać się między zakładkami.
! Zamknięcie okna miniCRM nie spowoduje zamknięcia podglądu rekordów. Jeśli użytkownik podczas jednej sesji ponownie wejdzie w miniCRM, otrzyma stan sprzed zamknięcia okna.